Wonder Artistic Universe'den önce tüm Wonder markasının öne çıkan yüzü ve en büyük markası Böcek Adam karakteriydi. Şimdiye kadarki en yaygın çizgi roman karakterlerinden biri olan Subside Parker'ı genellikle tanıyoruz, Creepy crawly Man. Her halükarda, uzun vadede başka bir Spidey ortaya çıktı. Diminish Parker, Wonders'ın ön yönetim kurulu olarak kullandığı A definitive Universe'de geçtiğinde, Brian Michael Bendis ve Sara Pichelli çifti 2011'de Arachnid Man olarak Miles Spirits'i kullanmaya başladılar ve işler büyük ölçüde gelişti. Miles'la ağa doğru yola çıktığı ve yeni Böcek Adam oyununda sorun yaratıcısını yeneceği bu harika yürekli çocukla kısa bir süre tanışmalıyız.

Hepimiz Diminish Parker'ın kaynak hikayesini tekrar tekrar izledik. Radyoaktif bir böcek tarafından kemirildikten sonra kalitesini toparlayan Subside, cesur davranarak Böcek Adam oldu ve ruhumuzda bir yer kuruyordu. Önemli bir mesafe için karşılaştırmalı bir başlangıç ​​hikayesi var. Kesin bir evrende Yeşil Trol olarak yakalanan Norman Osborn, SHIELD tarafından yakalanır. Osborn'un ofislerinden başka bir radyoaktif böcek daha sonra teslim oldu. Çocukluğunu Brooklyn'de geçiren Miles Spirits'in karması da aynı şekilde buraya döner.

Amcası Aaron Davis'i ziyarete giden Miles, amcasının evinde bu şanslı böcek tarafından kemirilir. Öyle olsa bile, Arachnid Adam'ın kederi insanlık için henüz yeni bilinirken kapasitesini toparlayan, başlangıçtan bu duruma alışmaya başlayan önemli bir mesafe için zordur. Dwindle'dan farklı olarak, Miles'ın hemen önünde son derece ünlü bir Arachnid Adamı vardı ve Miles'ın mirası da önemliydi. Açıktır ki Böcek Adam'a gelince, "İnanılmaz güç olağanüstü görevler getirir." onun zekası, zorunlu bir yaşam parçasına dönüşür.

Dwindle Parker'ın örneğini taklit etmeye başlayan Miles Arachnid Man, Spidey'in ilk Cadılar Bayramı kıyafetiyle ilk çıktığı gece web'e başlar. Kanguru adlı bir düşmanla savaşmanın ardından, insanoğlunun tanıdığı farklı azizleri dikkate alan Miles, aynı şekilde Böcek Leydi ile de bir savaşa girer. SHIELD ile yolu kesişen Miles Spirits, durumun netleşmesinin ardından Scratch Wrath tarafından öğrenilir.

Normalde, Miles'ın gelmiş geçmiş en iyi Böcek Adam düşmanı J. Jonah Jameson'a ulaşan Korkunç Korkunç Adam deneyimi, hem aile yaşamını hem de kamusal faaliyetleri etkili bir şekilde etkiler. Her halükarda, tıpkı Subside Parker gibi, insan varlığını her şeyin önüne koyan Miles, bu noktadan sonra komiklerde fantastik ayrıma varır ve "Yeni Böcek Adam" adıyla bir Harikanın sembolüne dönüşür. Açıkçası, hayranların Latince başlangıcı ve cilt tonuyla tamamen olağanüstü bir savaşın imajı haline gelen Miles'ı temel evren olan Earth-616'da görmeleri gerekiyor.

Kesin Bir Evren ve farklı evrenlerin Wonder komiklerinde birbirine geçtiği dakikalar, düzenli olarak inanılmaz düzensizliğin alanıdır. Önemli bir mesafe için Earth-616'nın yaşamı Extreme'e göre çok olağanüstüydü. 616'da Rigoletto Suçlu Ailesi için gerekli olan Miles, Ryker Adası hapishanesinde 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Daha sonra Little Hands tarafından Wilson Fisk'in infazı için işe alınan Miles, bu çalışmayı kabul etmeyecek. Wilson Fisk, Fisk'in hayatını hataya bağışlamanın ardından bir bağ kurar. Hatta bir süre birlikte bir kafe işleten ekip (aslında bunu doğru okudunuz, Boss ve Miles Spirits bir lokanta işletiyor), o noktada evrenlerin etkisi yüzünden işe yaramaz bir şekilde ayrılıyor.

616 mil, öyle ya da böyle Dünya'ya düşen 1610, Kesin Evren, burada da farklı zorluklarla karşılaşıyor. Her halükarda, Böcek Adam Miles Ruhlarının yükselişi ile ondan çok fazla bilgi alamıyoruz. Prime Wonder Universe adı altında ortaya çıkan Ürpertici Crawly Men düzenlemesi insanlık tarafından bilinmeye başlar. Bendis tarafından bestelenen bu düzenlemede Miles'ı gerçek evrende bir Böcek Adam olarak görmeye başlıyoruz. Diminish Parker'ın benzer bir evrende olduğu noktada, bir "Böcek Festivali" doğar. Daha sonra bunun bir özü olmayacak olan Wonder, tüm evrenlerden Ürpertici, sürünen Adam karakterlerini birleştirmek için düzenlemelere gidiyor.

Sony'nin Into the Creepy ve Stanza adlı filmini izleyenler, insanoğlunun bildiği Arachnid Man türü hakkında biraz bilgi sahibidir. Yine de, şüphelendiğinizden çok daha fazla Ürpertici sürüngen Adam olduğunu garanti edebilirim. Arachnid Refrain, sayısız Bugs ortaya çıktığında tahmin etmek zor olsa da, karakterleri, örneğin Noir, Miles, Dwindle, Gwen'i birlikte izlediğimiz ilgi çekici bir filmdi. Komiklerle ilgili olarak eşdeğer diyebiliriz. Diminish Parker'dan sonra en çok sergilenen Arachnid Man olarak gördüğümüz Miles'ı bir sürü yeni eğlencede görmeye başlıyoruz. Aslında Miles, belki de insanoğlunun bildiği en iyi olay olan Common War 2'de kritik bir işlevi üstleniyor. Subside'ın başlıca Common War çizgi romanında oynadığı gibi.

Tüm bu evren karmaşıklıklarına daha fazla girmeden önce, nihayet teslim edilecek oyunla ilgili iki kelime söylemeliyiz. Miles Spirits'in bir performans karakterine dönüştüğü bir Arachnid Man oyunu bu noktaya kadar düşünülemezdi, ancak Miles o kadar ünlüydü ki, Diminish'in kendi zamanında yaptığı gibi asimile olmuştu ve Sony böyle bir işe bırakmaya çalışabilirdi. Yeni oyunda düşmanı yenerken ilk oyunda güçlerini yeniden ele geçirmek için gördüğümüz Miles'ı kontrol etme seçeneğine sahip olmak çok eğlenceli olacak. Belki de Diminish kadar güçlü şakaları yoktur, ancak Miles'ın da oldukça zeki olduğu sayısız dakikalar vardır. Dolayısıyla, herhangi birinin Miles'a karşı gerçekten önyargılı olması durumunda, Miles'a mükemmel bir amaç olan Ürpertici Sürüngen Adam için bir şans vermesi gerektiğini düşünüyorum.