"Parni valjak" ubedljiv protiv Vozdovca 4:0

Juče je na stadionu Partizana odigrana utakmica Super Lige Srbije između Partizana i Voždovca u kojoj je Partizan ubedljivo slavio rezultatom 4:0.

Tok meča

Sve je počelo velikom šansom za goste u 7. minutu kada je Filip Stuparević iskusno izbegao ofsajd zamku i izbio sam ispred golmana Partizana Stojkovića kojeg je uspeo da zaobiđe ali je onda njegov slab udarac ka golu partizanov odbrambeni igrač Mark Valjente uspeo da izbije u korner. To je i bilo sve što je Voždovac napravio na utakmici. U 19. minutu posle kornera u kaznenom prostoru gostiju nastaje metež u kojem igrać Voždovca loše zahvata loptu koju odbija unazad na travu u pet metara odakle je Nemanja R. Miletić zakucava u mrežu za 1:0. Na sledeću šansu čekalo se do 38. minuta kada je Urošević centriaro Rikardu koji je morao da napravi korak unazad da bi šutirao glavom ali je golman Voždovca zaustavio ovaj udarac. U 41. minutu bilo je 2:0 za Partizan. Pantić je izveo slobodan udarac po zemlji do Nikolića koji je prosledio loptu na negde 25m. Zakariću koji je uputio vrlo precizan udarac posle koga se lopta od stative odbila u mrežu. Pred kraj poluvremena viđena je još jedna šansa za Partizan. Bio je to kontra napad gde je lopta išla evropski brzo prvo na levo pa onda unazad ka centralnoj poziciji do Nikolića koji nije uspeo da postigne gol jer je njegov šut otišao pored gola.

U drugom poluvremenu je nastavljeno u istom stilu. Bilo je nekoliko šansi za Partizan. U prvoj je Rikardo izbio sam ispred golmana ali je pre šuta pao možda posle kontakta sa igračem Voždovca koji je bio iza njega, a možda i sam. Ako je pao sam bilo je to izuzetno glupo i sudija na to nije naseo. Zatim je u sledećoj šansi iskosa šutirao u suprotni ugao gola Voždovca ali je golman gostiju to uspeo da odbije. Zatim je Miletić posle dobre akcije odlično centrirao ali je u petercu ispred gola Pantić loše zahvatio loptu i praktično je dodao golmanu Voždovca.

U 71.minutu je dosuđen indirektan udarac za Partizan iskosa u šesnestercu gostiju jer je igrač Voždovca vratio loptu golmanu koji je uhvatio. Usledila je kratka kombinacija i šut Zakarića po zemlji za 3:0. Golman Voždovca bio je loše postavljen jer je stajao iza živog zida čuvajući ugao koji pokriva živi zid, a šut koji je usledio išao je u deo gola koji je on trebalo da pokriva. Duboko u sidijskoj nadoknadi u 94. minutu Djordje Ivanovic je postigao lep gol posle solo akcije. Prebacio je sam sebi loptu lepo na oko 20m. i onda u padu odlično šutirao u suprotni ugao i postavio konačan rezultat 4:0.

Sporne situacije

Pad Rikarda u šansi za gol kada je bio sam ispred golmana. Imao je protivničkog igrača iza leđa. Na snimku se ne vidi da li ga je ovaj zakačio ili ne, ali svakako je sve bilo rešeno davno pre toga. Ako je sam pao to je bilo neverovatno glupo jer je šansa bila veća nego penal. Rekao bih da nije bio penal, a ni igrači Partizana se nisu bunili oko te situacije.

Doživljaj utakmice iz ugla navijača Partizana

Nekada davno igračima Partizana je govoreno da Partizan protiv svakog protivnika, osim možda u derbiju protiv Crvene Zvezde treba da stvori bar 3-4 šanse po poluvremenu. Na ovoj utakmici šanse su bile uglavnom plod grešaka protivnika a ne neke lepe organizacije igre Partizana. Voždovac je imao jednu veliku šansu posle loše ofsajd zamke. Protivnici isto igraju fudbal i moraju imati po neku šansu, a gosti su imali samo jednu tako da možemo reći da smo zadovoljni igrom odbrane. Ono čime ne možemo biti zadovoljni je reakcija Pantića sa 5m kada je loše zahvatio loptu, ali i to se dešava ponekad u fudbalu.

Kad se sve sabere prvi gol posle velike greške protivnika, drugi gol odličan šut iz daljine, treći greška i loše postavljanje golmana, četvrti lep šut iz daljine. Tri lepe šanse posle lepih akcija ostale su neiskorišćene. Ostaje da budemo zadovoljni šutevima iz daljine i lepim golovima koje smo videli. Posle 4:0 ne možemo biti nezadovoljni!

Navijači

Ono čime možemo biti nezadovoljni je broj gledalaca na stadionu. Na utakmici je bilo njih svega oko 3,000. Oni sa južne tribine su priredili bakljadu u 73. minutu jer je na dan utakmice bio 73. rođendan Sportskog Društva Partizan. Na tribinama nije bilo nikakvih incidenata.