OCTOPUS !!!                                

Korece pişirilmeden ahtapot tentaları sevenler için "san-nakji" adı verilen mükemmel bir besindir. Ahtapot vücutudu ile tatlandırıldı ve susam yağı ile tatlandık, bu tentacles hareket ettikten sonra bile çok dikkatli olmak gerekir.
FERMENTE KÖPEK KISMI !!!

Eski bir Viking yemeği "hákarl" veya çürütülen Grönland köpekbalığırası'nın ülkesidir .Köpek eti anlam insanlara zehirlidir.
BU MANTAR'A DİKKAT !!!
Mantarlar, koleksiyondaki ve yemekteki en lezzetli yiyeceklerdir, ancak farklı türlerin benzerliğinden dolayı hataya düşmek mümkündür.
YASAK MEYVELER  !!!

Mürver, şuruplarda, yemeklerde, reçellerde, soslarda ve likörlerde kullanıldığından çok lezzetli bir tada sahiptir ancak bu meyvenin her zaman olgun ve pişmiş olarak tüketilmesi gerekir.
SES SONRASI YENİ AFTERNOON !!!

Afrika'da yaşayan ve bu türden bir tür kurbağası yemek hazırlamak, akbabaya başlayıp çiftleşmeden önce onu öldürmelisiniz.

Aksi halde ölümcül böbrek yetmezliğine neden olabilir. BU BALIK LİSANSLARI İHTİYAÇ OLACAK 

Japonca "fugu" olarak adlandırılan bu balık türü, Japon mutfağındaki en pahalı besindir.

Karaciğerin karaciğeri, bağırsakları ve yumurtalıkları, tetrodotoksin adı verilen ölümcül bir madde içerir. Sadece bu balık için özel bir lisansa sahip olanlar bu balığı hazırlayabilirler.


ZEYTİN YAĞLI PATATES !!

Bir balon balığı kadar ender rastlanmasa da patates de zehirli olur. Her ne kadar bize yeşil sebzeler yememiz söylense de bu tavsiye patates için geçerli değildir.

Yeşil renkli patatesler, solanın adıyla zehirli içeriğe sahip olabilir. Bu tür bir hızda çok fazla tüketime, kusma ve baş ağrıları almayayım. Tüketilen miktara bağlı olarak, komaya girebilir hatta ölebilirsiniz.