Bu hafta yeni gelen güncelleme ile birlikte patlayıcı modu aktif oldu .Bu mod ile birlikte çoğu oyuncunun severek oynadığı çoğu oyuncuların da nefret ettiği güdümlü roket ve jetpack yeniden oyuna dahil oldu.

Jetpacki Fortnite'de daha çok noob oyuncuların tavsiye ettiği bir item olarak gözüküyor çünkü genelde bu itemi kullananlar yapı savaşında yapı yapmadan yükseliyor ve bu durum profesyonel oyuncular tarafından pek de hoş karşılanmıyor.

Roket moduyla birlikte gelen bu eşyalardan olan güdümlü roket normal oyun modlarına da eklendi malesef.

Hasarı eskisine göre düşürülen güdümlü roket hala oynayanları kanser eden bir silah. Özellikle çoklu oyun modunda Base kurup o base üzerinden editleyerek anlaşmalı takımlar için oldukça ideal bir silahtır.

Aynı zamanda Cuma ve Cumartesi Günleri gerçekleşecek Summer Skirmish Week 4 için herhangi bir oyun kuralı açıklamayan epic gamesden bu akşam bir açıklama bekleniyor. Yarın gece İlk olarak Amerikan serveri için gerçekleşecek olan bu turnuvaya e sporcular nasıl hazırlanacağını kuralları bilmediği kestiremiyorlar.

Ancak Biz avrupa serverinde olduğumuz için Amerikalı oyunculara göre daha avantajlıyız diyebiliriz. 1 gün gecikmeli oynanıyor ve aynı zamanda amerikalı oyuncular izlenerek strateji geliştirilebiliyor.

Turnuvada geçtiğimiz 3 hafta boyunca her hafta Türkler ödül kazanmıştır. Geçtiğimiz Hafta Super Massive takımından Reflection ve Hex 52.000 $ kazanarak ülkemizi gururlandırmıştılar.

Bunun yanında Royal Bandits Galakticos ve Dark Passageden oyuncularda 6.000 , 10000 dolar gibi rakamlar kazanarak teselli ikramiyeleri almıştır. Aslında teselli olarak bakılmamalı oldukça profesyonel takımlardan katılıp eli boş dönenler olmuştur.